Ripple (XRP) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • Dpara
  • BtcTürk
  • Binance

Ripple (XRP)’nin birçok kripto borsa sitesi tarafından alım ve satımı yapılmaktadır. Bankacılıkta kullanılmaya başlanması ve birçok bankanın ripple ödeme ağını kullanması Ripple’a olan ilgiyi artırdı. An itibariyle Ripple pazar hacmi olarak Ethereumun önüne geçerek ikinciliğe yükseldi. Siz de ripple almak istiyorsanız karar vermeniz gereken ilk şey nakit parayla mı kredi kartıyla mı almak istediğinizdir. Alım işlemleri kredi kartıyla ya da nakit parayla oluşuna göre farklılaşmaktadır. İşte havale/ nakit yoluyla alım yapabileceğiniz sitelerden bazıları:

Binance üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra hesap doğrulaması yapmanıza gerek kalmadan belli bir miktar çekim yapabiliyorsunuz günlük. Sitede Türkçe dil desteği de mevcut. Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra alım işlemlerinizi yapabilmek için size verilen kodla birlikte hesabınıza para transferi yapmanız gerekiyor. Bu aşamaları tamamladıktan sonra hesabınız onaylanırsa site üzerinden alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En çok kullanılan Türk borsalarından biri olan BTCTürk, Bitcoin ve diğer coinlerin alışverişini rahatlıkla yapabileceğiniz bir site. Siteye üye olduktan sonra alım yapabilmek için Türkiye’de bulunan herhangi bir banka hesabından veya Papara’dan, sitenin hesap numarası üzerinden para transferi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Para transferiniz gerçekleştikten sonra Panel kısmından Bitcoin veya diğer kripto paraları satın alabilirsiniz. Alım işleminizin gerçekleşmesi için onay kutusundan işleminizi onaylamanız gerekiyor.

Kripto para alabileceğiniz sitelerden biri olan Dpara’da Ripple’ın da içinde olduğu birçok altcoin ve kripto paranın alım-satımına izin veriliyor. Siteye üye olduktan sonra Tl yükle kısmından para yükleyip alım yapabiliyorsunuz. Yalnız yatırma işleminizin sorunsuz gerçekleşebilmesi için sitenin size verdiği hesap no bilgisi ve açıklama kodunu Havale / EFT ekranında yazmanız gerekiyor. Alım işlemini tamamladıktan sonra üst menüde bulunan cüzdan linkinden alımın gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edebilirsiniz.

Ripple’ı ABD Doları İle Değiştirebilir Miyim?

Elinizdeki dolarları kripto para alarak değerlendirmek istiyorsanız Ripple’ın; Coinbase, Bitstamp, Kraken, Bitsane, Cex.io, eToro gibi kripto para borsaları üzerinden ABD dolarıyla alım yapabilirsiniz ya da elinizdeki Ripple’ları ABD doları ile değiştirebilirsiniz.

ripple nasil ve nereden alinir

Bitcoin, Ethereum Ve Diğer Altcoin’lerle Nasıl Ripple Satın Alınır?

Kripto paralar yoluyla XRP alımı yapabilmeniz için öncelikle bir dijital cüzdanınızın olması ve cüzdanınızda almak istediğiniz XRP miktarı için yeterli kripto para bulunması gerekiyor. Cüzdanınızdaki kripto para miktarı yetersizse alım işleminizi gerçekleştirmeden önce cüzdanınıza ilave yapmanız gerekiyor. İlave işlemini, kripto para birimleri satan herhangi bir borsa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İlave işlemi sonrasında kripto paralarınızla XRP ile satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Biraz XRP satın almayı başardıktan sonra, kripto para borsasında bırakmayın. Borsaların söylediklerine bakılmaksızın, XRP’yi bir borsada bırakmanın kötü bir fikir olduğu birçok kez kanıtlanmıştır- paranız bir hack kazasında kaybolabilir veya hesabınız tehlikeye girebilir. Ripple haberleri takip etmek bu yüzden sizin için faydalı olacaktır.

Ripple Cüzdanı nedir?

Ripple cüzdan; XRP alım satımınızı yönetmek, göndermek ve almak için ihtiyacınız olan dijital cüzdandır. Ripple (XRP) satın aldıktan sonra bunları bir cüzdanda saklarsınız.

Her biri kendi özelliklerine sahip Ripple alım satımını destekleyen farklı cüzdan türleri vardır. Kabaca, bunları üç kategoriye ayırabiliriz: mobil cüzdanlar, yazılım cüzdanları ve donanım cüzdanları.

Mobil cüzdanlar, mobilden alım satım yapmakta kullanılırken yazılım cüzdanı XRP alım satımınızı bilgisayarınız üzerinden kontrol etmenizi sağlar.

Donanım cüzdanları ise madeni paralarınız için en güvenli depolama yöntemlerinden biridir. Hemen hemen tüm donanım cüzdanı sağlayıcıları XRP’yi destekler. Bunun nedeni, madeni paralarınıza erişimin donanım cüzdanı tarafından şifrelenmiş olması ve tohum ifadenizin çevrimdışı oluşturulmasıdır. Bu, internete bağlı bir cüzdandan daha güvenlidir.