Ripple Yorumlar Nasıl?

Kripto para yatırımının potansiyel faydaları oldukça basittir. Birçok dijital varlık son yıllarda astronomik geri dönüşler gördü, bazı kripto para birimleri sadece bir yılda 100 kattan fazla değer kazandı. Ripple yorumlar da bundan etkilendi. Birçok kripto projesi potansiyel olarak oyunu değiştiren yeni teknolojilerle devasa endüstrileri bozmaya çalıştığından, kripto varlığına sahip olmak ve bunları yönetmek geleceğin bir parçasına geçmenizi sağlar.

Ancak, dijital paraya yatırım yapmak risksiz değildir. Birçok kripto para birimi, endüstrinin kısır ayı piyasalarında değer düşüşlerini gördü. Ayrıca, aldatmacalar, sahtekarlıklar ve hırsızlık, finansal dünyanın bu büyük ölçüde kontrolsüz köşesinde yaygındır- bunların hepsi bazı yatırımcılar için acı verici kayıplara yol açmıştır.

Profesyoneller Kripto Hakkında Ne Düşünüyor?

Kripto para biriminin bir yatırım aracı olarak uygunluğu hakkındaki görüşler büyük ölçüde kişiden kişiye değişmektedir.

Örneğin, Warren Buffett  (efsanevi yatırımcı ve 500 milyar dolarlık mega holding Berkshire Hathaway’in CEO’su) Bitcoin’in hayranı değil.

Her ne kadar kripto paraların “dahiyane” olduğunu ve blockchain teknolojisinin “çok büyük olduğunu kabul etse de” Buffett. Bir yatırım olarak Bitcoin hayranı olmamasının birçok sebebini verdi. Berkshire Hathaway yıllık hissedar toplantısında konuşan Buffett, “Bu bir kumar cihazı … Ona bağlı birçok sahtekarlık var. Kaybolmalar var, bu yüzden çok fazla kayıp var. Bitcoin bu konuda hiçbir şey üretmedi.” dedi.

Buffett ayrıca, Berkshire’ın kripto para birimlerine yatırım yapma olasılığının düşük olduğunu söylüyor. Ancak yeni başlayan varlık sınıfı hakkındaki bilgisinin biraz sınırlı olduğunu itiraf ettiğini söyledi.

Bununla birlikte, diğer milyarderler kripto para birimi hakkında çok farklı bir görüşe sahiptir. Sosyal medya devi Twitter CEO’su ve finansal hizmetler lideri Jack Dorsey ateşli bir kripto boğası. Dorsey, bir kripto para biriminin- büyük olasılıkla Bitcoin’in – internetin yerel para birimi haline geleceği bir gelecek öngörüyor.

“Her ulus-devlet için tüm bu para birimlerine sahibiz, ancak interneti bir ulus-devlete eşdeğer olarak görürseniz, kendi başına yerel bir para birimine sahip olacak ve herhangi bir taraf veya kurum olmayacak. Bu gerçekleşir ve bunun olmasını engelleyebilecek herhangi bir parti veya kurum olmayacaktır. “dedi Dorsey, Quartz ile yaptığı röportaj sırasında. “Ve internete özgü küresel bir para birimine sahip olmak. Bizimki gibi şirketlerin daha hızlı hareket etmesine ve çok daha fazla insana ulaşmasına izin verecek.”

Kripto paraların sonunda gerçekten küresel bir para birimi olma potansiyeli, milyarder girişim kapitalisti Tim Draper’in bu paraların astronomik düzeyde değer kazanacağına inanmasının nedenlerinden biridir. Fox Business ile yaptığı röportajda, “Daha iyi bir para birimi. Merkezi olmayan, açık- şeffaf; herkes blok zincirinde neler olduğunu biliyor,” dedi.

Ve Draper, Bugünkü seviyelerine rağmen bitcoinin ve dolayısıyla altcoinlerin değer kazanabileceğine inanan tek önemli yatırımcı değil. PayPal direktörü ve seri girişimci Wences Casares. Bitcoin’in bir gün madeni para başına 1 milyon dolara ulaşabileceğine inanan birkaç yatırımcı arasında yer alıyor.

Görüldüğü gibi, kripto para birimi hakkındaki görüşler büyük ölçüde değişmektedir. Her yatırımda olduğu gibi, kripto para yatırımının sizin için uygun olup olmadığı, bu varlık sınıfıyla kişisel risk toleransınıza, hedeflerinize ve konfor seviyenize bağlıdır.

Yatırım Sonrasında Beni Bekleyen Riskler Neler?

Doğrudan kripto para birimine yatırım yapmadan önce neler yapmalı? Yukarıda belirtilen risklerden memnun olup olmadığınızı ve muhtemelen daha da bilinmeyen riskler olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca ripple hakknda yorumlar nasıl araştırmalısınız. Hala büyük ölçüde ispatlanmamış bir teknolojiye yatırım yapacaksınız. Dahası, kripto para fiyatları herkesin bildiği gibi değişken. Tek bir günde (hatta bir saatte) % 20 veya daha fazla kazanç ve kayıp nadir değildir. Yatırım yaptığınız kripto para birimi projesi başarısız olursa ve fiyatı 0 dolara düşerse, yatırım sermayenizin tamamen kaybedilmesi potansiyelini de kabul etmeniz gerekecektir. Peki ripple nasıl alınır biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda var.

Kripto para biriminin sizi zenginleştirmesi kesinlikle mümkündür- bunun doğru olduğunu gösteren birçok başarı hikayesi vardır – ancak muhtemelen para kaybetme olasılığınız daha yüksektir. Yatırımcılar bunu kararlarına dahil etmeli ve buna göre plan yapmalıdır.