Yearn.Finance Nasıl Alınır?

Yearn Finance yani YFI likidite havuz sistemi dahilinde Yearn Finance protokolü kapsamında geliştirilen kripto para birimi olarak karşımıza geliyor. Yaratıcısı Andre Cronje olan Yearn Finance ilk çıktığında hiçbir değere sahip değildi. Tam anlamıyla sıfır dolar üzerinde piyasaya giriş yapan Yearn Finance zaman içerisinde oldukça merak edilen bir kripto para birimi haline geldi.

Artan bu meraklardan dolayı da Yearn.finance nasıl alınır şeklinde sorular yöneltiliyor. Genel olarak da Yearn Finance almak isteyen kişiler için pek çok kripto para borsasının olduğunu söyleyebiliriz. Bu borsalar üzerinden kripto para satın alımı gerçekleşiyor. Günümüzde birçok kişi bu borsalar üzerinden alışverişler yaparak borsaya giriş yapıyor. Dolayısıyla geleceğin yatırım aracı olan kripto paralara yönelim her geçen gün daha da artıyor.

Yearn.Finance Nedir?

Yearn Finance kısaca YFI Token’leri için diğer DEFİ projelerinde yatırım amacıyla kullanılabilecek bir kripto para birimidir diyebiliriz. YFI Token sahipleri ise havuz likidite sağlaması yaptıktan sonra ağ protokol yönetim Token’i yani Yearn Finance alabiliyorlar. Tam olarak ise Yearn Finance proje yatırımcılarına ne kadar faiz ve gelir elde edileceğini net bir şekilde açıklıyor. Bunun yanında çeşitli işlem ücretleri ve faiz getirisi konusunda da hesaplama kolaylıkları sağlıyor. Sadece çeşitli hesaplamalarda kullanılmak üzere olmayıp diğer DEFİ projelerine yatırım işlemlerinde de kullanılabiliyor. Bu konuda geniş bir protokole sahiptir de diyebiliriz.

Yearn.Finance Piyasa Olarak Ne Durumda?

Yearn Finance günümüz grafiklerine bakacak olursak son 30 günde ciddi bir yükseliş kaydettiğini söyleyebiliriz. Neredeyse %400 yükseliş kazanan Yearn Finance şu an 17,710 dolar üzerinde satın alınabiliyor. İlk piyasaya sürüldüğünde hiçbir değeri olmayan bu kripto para biriminin 2020 yılına kadar pek çok iyi ivme kazandığını ifade edebiliriz. Dolayısıyla her geçen gün Yearn.finance nasıl alınır şeklinde sorular çoğalıyor. İnternet üzerinde yatırım yapmak isteyen kişiler bu daha çok Yearn Finance gibi kripto paralara yönelerek daha garanti yatırımlar yapmak istiyor.

Yearn.Finance Nereden Satın Alınır?

Yearn Finance kripto para birimini satın almak isteyen kişiler için İnternet üzerinde birçok kripto para borsası bulunuyor. Geçmişten bugüne sayısı daha da artan bu borsalardan kripto para birimleri satın alınabiliyor. Ülkemizde de değeri iyice anlaşılan kripto para birimleri için çeşitli İnternet borsaları mevcuttur. İsteyen kişiler bu borsalardan alışveriş yapabilirler. Dünya çapında popüler ve güvenli olan kripto para borsası arayan kişiler ise direkt olarak Binance üzerinde Yearn Finance Coin alabilirler.

Kripto para borsasından Yearn.finance nasıl alınır sorusuna yanıt verilecek olursa öncelikle borsa hesabına TL aktarımı yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Para aktarımı için de bankalar üzerinden çeşitli havale ve EFT seçenekleri kullanılabiliyor oluyor. Daha sonrasında ise giriş yapılan kripto para borsası üzerinden YFI satın al işlemine geçiş yaparak satın alınacak miktarı girilmelidir. Miktar belirlendikten sonra ise YFI alma işlemi güvenli şekilde sona erecektir. Tamamen İnternetten gerçekleşen bu işlemler ise saniyeler içerisinde tamamlanıyor diyebiliriz.

Neden Yearn.Finance ?

Dünya genelinde kripto para birimlerine bakacak olursak pek çoğu inişli çıkışlı dönemler yaşamıştır. Bu iniş ve çıkışlar ise bazen belirli ufak oranlardan gerçekleşse de bazen çok ciddi beklenmedik oranlarla gerçekleşebiliyor. Yearn Finance ise günümüz koşullarında iyi bir değere sahip olmuş ve günlük olarak yükselişini devam ettiren bir kripto para birimidir. İlk defa kripto para birimi alacak olan kişilere tavsiye edilebilir durumdadır. Ancak yine de iyi bir analiz ve araştırma yapmadan kripto para dünyasına girilmesi tavsiye edilmiyor. Bunun yanında doğru borsa seçimi de gerekiyor.