Kripto Para Airdropları Hakkında Bilgiler

Airdrop nedir sorusunu açıklayarak, kripto paralar hakkında merak edilen pek çok noktayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kripto paralara uygulanan bu sistem, yeni bir paranın tanıtımını yapmak veya da cüzdanlara ücretsiz bir şekilde para göndermeyi sağlayan bir pazarlama stratejisi olarak tanımlanmaktadır. Tamamen tanıtım amaçlı olan bu sistemin birçok avantajı bulunmaktadır.

Üyelerin cüzdanlarına ücretsiz bir şekilde dağıtılan coin ya da para olarak ifade edilmektedir. Bu airdroplar, şirketlerin web sayfalarında tanıtım amaçlı kullanılmaktadır. En çok karşımıza çıkıldığı alanların başında ise kripto para birimi forumları bulunmaktadır.

Airdrop Ne Anlama Gelmektedir?

Airdorop, aslında kripto paraları da içerisinde kapsayan bir terimdir. Bu alana yeni giren kişiler tarafından kullanılan pazarlama yöntemi oldukça etkili ve işlevseldir. Ücretsiz bir şekilde hesabınızda coin ya da para görmek istiyorsanız, cüzdanınızda minimum bir seviyede kripto paranın olması gerekiyor. Ya da sosyal medya formlarında yeni para birimleri ile ilgili tweet ya da paylaşımların atılması gerekiyor.

Sizlerin de bildiği gibi kripto para birimlerine günümüzde bu kadar rağbet olması ve paralar arasında rekabetin olması, airdrop güvenilir mi sorusunun cevabını direkt olarak evet şeklinde vermemizi sağlar. Bu rekabet içerisinde sıyrılmak ve açık ara farkla öne atılmak isteyenler, airdrop sistemini tercih etmektedir. Peki, airdrop’un yararları ve zararları var mıdır?

kripto para airdroplari nerelerden alinir

Airdrop Avantajları Nedir?

Her şeyden önce kripto para airdropları ile ilgili çok güvenli olduğunu ve herhangi bir soruna sebebiyet vermeyeceklerinin altını çizebiliriz. Bu işlemi yaparken kesinlikle hiç kimseye şifre, hesap bilgisi vb. özel bilgilerinizi vermemenizi önermekteyiz. Güvenli olduğunu belirtiyoruz, ancak sizler yine de tedbiri hiçbir zaman elden bırakmayın. Yapılan yorumlar, atılan tweetler ya da yazılan yazılar her zaman incelenmektedir.

Kripto para pazarlamacılarının hakkında yazılan her şeyi, (şikayetler de dahil) okumanızı ve bilgi sahibi olmanızı önermekteyiz. Bunların dışında bu pazarlama stratejisinin genel yararlarından şu şekilde bahsedebiliriz:

 1. Kripto para airdropları, ICO ve projeler hakkında hype yaratmak için oldukça yararlı olmaktadır.
 2. Bu para birimleri pek çok yeni kişiye ulaşmak için oldukça önemli ve yararlıdır. Bu da yeni üyelerin ve yeni kullanıcıların kazanılması sağlanır. Aynı zamanda bu durumun, şirketler için büyük bir prestij sağladığının da altını çizebiliriz.
 3. Kripto para pazarlamacılarını ve destekleyicileri bu sistemi, genel olarak satış yaratmak için tercih etmektedir. Bireysel ve potansiyel yatırımcılara ulaşmak amacıyla çok daha kestirmeli ve güvenli bir yol olarak görülmektedir. Elde edilen verilerin gelecekte yapılacak herhangi bir kampanyada da yasal olarak kullanılabileceğini vurgulayabiliriz.

Şirketler Neden Ücretsiz Coin Vermektedir?

Birilerinin size ücretsiz coin vermesi gerçekten şüphelenmenize sebep olabilir. Ancak bunun katıldığınız etkinliklerde ücretsiz olarak broşür, kalem, kupa gibi küçük hediyelerden farksız olarak düşünmemeniz gerekiyor. Bu airdrop’un zararsız strateji olduğunu göstermektedir. Şirketlerin kullandığı bu yöntem, tamamen kendi adlarını duyurmak amacını taşımaktadır. Ücretsiz token kazanmak için açılan bu web sayfası, yeterli olarak kayıt alındıktan sonra kapanmaktadır. Daha sonra ise kullanıcıların merakla beklediği token dağıtımı başlamaktadır. Bu pazarlama stratejisi ile birlikte şirketler hem kendi taraflarına kişi çekiyor hem de paralarının duyulmasını sağlıyor. Bir nevi kendi reklamlarının yapıldığının da altını çizebiliriz. Bu sistemler ağırlıklı olarak Twitter, Telegram ve Facebook gibi çeşitli sosyal medya üzerinden kampanyalar gerçekleştirilmektedir. Genel olarak şirketlerin neden bu hizmeti verdiklerini bu şekilde açıklayabiliriz.

Airdoplar Nereden Alınabilir?

Airdropların ücretsiz olarak verildiğini ve herhangi bir zararın olmadığını anlayan kullanıcılar, internet üzerinden airdrop nereden alınabilir sorusunu sormaktadır. Öncelikler, bu ürün için hiçbir ödeme yapmayacağınızı belirtmek istiyoruz. burada ürünün siz olduğunu ve asıl amaç, size isimlerinin duyurulmak olduğunu söyleyebiliriz. dünya üzerinde şu anda ortalama 1600 civarı kripto para birimi bulunmaktadır. bu para birimlerinin her birinin reklam yaptığını düşünürseniz, herkes elindeki paraya daha çok önem verecektir. Ücretsiz olarak verilen bu airdroplar, aslında bilerek ya da bilmeyerek bir kitle oluşturmaktadır. Elinde olanlar paylaşmaya devam ettikçe, kazanmaya da aralıksız bir şekilde devam ediyor. airdrop alabilmeniz için yapmanız gereken çok fazla şey yok. Genellikle Telegram üzerinde oluşturulan gruplara girmenizi, Twitter hesaplarınızı takip etmenizi ya da konuyla ilgili Tweet atmanızı isteyebilirler.

İstekler tamamlandıktan sonra size Airdrop göndermek için cüzdan kodunu isteyeceklerdir. İlla ki cüzdan kodunun istenmesine gerek yok. Cüzdan kodu olmadan da ara yüzlerinde birken kazancınızı görüntüleyebilirsiniz. Bazı kripto para borsaları airdroplar hakkında bilgi verebiliyor. Bunlarıda takip etmek önemli. Yaptığınız her hareketin geleceğe bir yatırım olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her zaman yaptığınız her harekete aynı anda karşılık beklememeniz gerekiyor.

Kripto Paralar İçin cüzdanlar Nasıl Oluşturulmaktadır?

Her şyeden önce kripto paraları kulanabilmek için bir cüzdanınızın olması gerekiyor. Bu cüzdanın genellikle “Ethereum ERC-20” destekleyen cüzdan olması tavsiye edilmektedir. Cüzdanı oluşturabileceğiniz pek çok internet sayfası bulunmaktadır. Oluşturduğunuz cüzdanın “Private Key”ini kesinlikle kimseyle paylaşmamanız gerekiyor. bu cüzdanınızı açtığınız bir anahtardır. Anahtarınızı başkasına verirseniz, olabilecekleri de hayal edebilirsiniz.

Airdrop alabileceğiniz en güncel siteler

Güncel olarak airdrop alabileceğiniz bir takım 30 link aşağıda sıralanmıştır:

 1. https://like.co/
 2. https://www.coinpayments.net/index.php
 3. https://airdrop.konios.com/
 4. https://myaccount.laxmicoin.com/register
 5. https://referral.springrole.com/
 6. https://www.prontapay.io
 7. https://ico.smoke.network/
 8. http://www.ocoins.cc/bounty_floreal/
 9. https://thorium.exchange/home/
 10. https://wcex.com/sale
 11. https://westart.co/discover
 12. https://westart.co/project/nuggets-airdrop
 13. http://dashboard.vernam.com/auth/register/
 14. https://account.hubtrex.com/
 15. http://www.mycandybag.net/cfc/
 16. https://t.me/KeplerTekAirdropBot
 17. https://telegram.me/PaygineAirdropBot
 18. https://tokensale.synapse.ai/
 19. http://www.mycandybag.net/boe/
 20. http://www.mycandybag.net/
 21. http://www.mycandybag.net/get/
 22. http://referral.redpocket.network/
 23. https://www.cloudbounce.com/dbounce
 24. https://dock.io
 25. https://www.spartaico.com/
 26. https://referral.springrole.com
 27. https://goo.gl/DDtVBM
 28. https://etokenchain.io/register/
 29. https://boontech.ai/airdrop/
 30. https://deepbrainchain.org/pc/en/signup.html

Belirtilen bu linklerde güncel airdopları görüntüleyebilirsiniz. Airdroplardan yararlanmak zararlı ya da kötü bir şey değildir. Bu uygulama sayesinde kişilerin coin kazanması, şirketlerin de tanıtım yapılması amaçlanmaktadır.